Zdravotní pojištění

Ze zákona máme zdravotní pojištění všichni. To se však vztahuje pouze na situace, kdy potřebujeme lékařská ošetření, zákroky, nebo případné transporty. Díky této pojistce tak můžeme dané služby využívat zdarma. Stejně tak můžeme sjednat zdravotní pojištění i u soukromých pojišťoven. To už může nabídnout určitý nadstandard, který je spojený třeba s různými kompenzacemi, stejně jako může být spojený s denními dávkami peněz. Jaké možnosti existují?

Zdravotní pojištění může kompenzovat váš výdělek

Je-li zdravotní pojištění sjednáno i u soukromé pojišťovny, může být spojeno s tím, že je nám kompenzován náš výdělek. Pokud se vlivem nemoci ocitneme v pracovní neschopnosti a běžná nemocenská nepokrývá náš standardní příjem, přijde na řadu pojišťovna. Ta po dobu nemoci nebo hospitalizace vyrovná příjem právě mezi naším běžným výdělkem a příspěvkem od státu. Lze tak žít i v době léčení plnohodnotný život, bez jakéhokoliv omezování. V tomto směru přijde zdravotní pojistka vhod každému zaměstnanci, případně také podnikateli.

Zdravotní pojistka může zpříjemnit i pobyt v nemocnici

Je i druhá možnost, jak lze toto pojištění využít. Jedná se o situace, kdy si chceme zpříjemnit pobyt v nemocnici. V takovém případě mohou být využity nemocniční denní dávky. Tedy peníze, které lze v rámci naší hospitalizace čerpat na nadstandardní služby, spojené s příjemnějším pobytem a s lepším servisem v konkrétním zdravotnickém zařízení. Dále můžeme využívat i běžné pojištění nákladů za pobyt v nemocnici. I to soukromá zdravotní pojistka nabídne. Zde jde o hrazení poplatků, které nám budou za pobyt účtovány jako zákonem stanovená taxa.

Pojištění je určeno i cizincům

Tento typ pojistky mohou využívat také cizinci. Těm se zdravotní pojištění hodí v případě, kdy nemají alternativu své cestovní pojistky, a přesto nechtějí za případné ošetření a další zákroky platit ze svých peněz.