Úrazové pojištění

Úraz se může přihodit každému z nás, nehledě na to, zda se věnuje adrenalinové sportovní aktivitě, nebo se mu daná nezáviděníhodná situace přihodí při běžné chůzi po městě. V obou, ale i mnoha dalších situacích je možné získat kvalitní pojistnou ochranu. Tu zajistí úrazové pojištění. Dnes je na trhu dostupné v několika různých typech, které jsou spojeny především s délkou toho, po jakou dobu chceme být ochráněni.

Jaké úrazové pojištění si můžeme sjednat?

Prioritou u mnohých lidí je jistě úrazové pojištění dlouhodobé. To nás chrání každý běžný den. Vztahuje se na situace, které plynou z našeho běžného života. Pojištěni jsme jak na samotný úraz jako takový, který může vzniknout i následkem dopravní nehody. Pojistka se vztahuje i na případy invalidity, nebo smrti úrazem. Hlavním cílem pojistky je nabídnout denní odškodné za úraz, stejně jako za pobyt v nemocnici. Kompenzace se může týkat také situace, kdy vlivem úrazu ztratíme dlouhodobě možnost výdělku a přitom potřebujeme zabezpečit sebe, nebo naši rodinu.

Druhým typem je úrazové pojištění krátkodobé. To může mít několik různých podob, jelikož ty se odvíjejí od skupin rizikovosti. Tuto pojistku je dobré volit v případě, kdy se v daných dnech plánujeme oddávat nejenom rekreačním, ale hlavně náročnějším a adrenalinovým sportovním a zážitkovým aktivitám. Nutno dodat, že krátkodobá riziková pojistka může být platná jak u nás, tak i v zahraničí. Příkladem takové pojistky jsou situace spojené s lyžováním, surfováním, létáním balónem, nebo jízdou na čtyřkolce.

Úrazovou pojistku nemusí sjednávat jenom jednotlivec

Zajímavým faktem je také informace spojená s tím, že úrazové pojištění nemusíme sjednávat nutně jako jednotlivci. Existují i kolektivní formy, které jsou využitelné v případě zaměstnanců firmy, členů zájmového sdružení, nebo je využívají školy a školky. I zde je možné využít krátkodobé nebo dlouhodobé pojistky.