Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Právě tato pojistka je specifická v tom, že se jedná o pojistný produkt nařízený zákonem. Je tedy povinností každého motoristy uzavřít danou pojistku a ochránit tak hlavně poškozené při dopravní nehodě. Povinné ručení slouží k tomu, aby právě z něho byly proplaceny škoda na majetku a na zdraví tomu, komu jsme je vlivem nehody způsobily. Poškozený tak dostává své peníze a my ochráníme svou peněženku. Důležité je říci také to, že toto pojištění musíme mít sjednáno nejenom na osobní automobily, ale i na ty nákladní, nebo na motocykly.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Důležitým kritériem výběru je pro mnoho motoristů samozřejmě cena. Dnes platí, že povinné ručení nemusí být nutně drahé. Je to dáno hlavně konkurencí v oboru. To hlavní, co cenu ovlivní je primárně náš vůz a jeho objem motoru. Právě na základě této informace je stanovena základní cena. Tu může snížit i získaný bonus, který získáváme za každý rok za jízdu bez nehody. Maximální sleva je až 50 %. Protikladem této hodnoty je malus, který naopak trestá řidiče za časté nehody vyšší cenou.

Sjednat povinné ručení je možné i online

Výhodou dané pojistky je i fakt, že ji můžeme sjednat online, z pohodlí domova. Nemusíme nutně využívat jenom výše zmíněný základ, protože k pojistce lze navolit i doplňkové připojištění. To se může vztahovat třeba na naše čelní sklo, může mít podobu úrazové pojistky, stejně jako můžeme využívat asistenčních služeb. Lze si tedy vytvořit pojistku doslova mna míru. Na co je důležité hledět, to jsou limity pojistného plnění – částky, které pojišťovna v případě pojistné události maximálně vyplatí.

Bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se nevyplatí jezdit

Proč? Jelikož to může být spojeno nejenom s případnou pokutou při silniční kontrole. Je to spojeno také s nutností příspěvku do fondu nepojištěných. Ten vyjde na desítky i stovky korun denně. Je tedy vyšší, i než to nejdražší povinné ručení na trhu.