Havarijní pojištění

Hlavní charakteristikou této pojistky je to, že se vztahuje k našim automobilům a že jde o pojistku dobrovolnou. Je tedy na našem uvážení, zda si havarijní pojištění sjednáme, nebo nikoliv. Tím nejdůležitějším, co se k ní váže je informace spojená s tím, před jakými riziky nás dokáže ochránit. Zde musíme dodat, že se vztahuje na naše auto a tedy jsou z pojistky hrazeny všechny náklady, které dáme za své opravy. Ty nemusí nutně vzniknout jenom při dopravních nehodách jakéhokoliv typu. Havarijní pojistka se vztahuje i na situace, které jsou spojeny s řáděním vandalům, přírodním živlem, stejně jako s krádeží.

Havarijní pojištění může nabídnout i bonusy

Výše jsme uvedli specifika základní pojistky. Havarijní pojištění však může nabídnout také různé typy připojištění. Ty se mohou vtahovat třeba na naše zavazadla, které ve voze přepravujeme. Stejně tak může být kombinováno s úrazovou pojistkou, která se vztahuje na nás jako řidiče, tak se logicky vztahuje také na případné spolujezdce. Součástí může být také asistenční služba, která nám nabídne pomoc na našich cestách.

Kolik havarijní pojistka stojí?

Jedná se o pro mnohé klíčovou informaci. Cena pojistky se totiž primárně odvíjí od ceny pojišťovaného vozu. Čím je jeho hodnota vyšší, tím vyšší může být také hodnota pojistky. Vše proto, aby byl vůz plnohodnotně ochráněn a limity plnění byly nastaveny tak, aby pokryly celou cenu vozu. Zapomínat nesmíme ani na nutnou spoluúčast. Ta ovlivňuje to, kolik v rámci pojistné události zaplatíme my. Může být pevná, stejně jako procentuelní. Platí, že čím je spoluúčast vyšší, tím více můžeme zaplatit za škody, ale tím je pojistka levnější.

Pojistku sjednáte online

Pro sjednání této pojistky dnes není nutné kamkoliv chodit, ani vyplňovat složité formuláře. Lze ji uzavřít z pohodlí domova, online. Jediné, co potřebujete, jsou informace o pojišťovaném voze a přibližné informace o jeho hodnotě – zjistíte třeba z cen v autobazarech.